Jak budujemy start-upy?

Właśnie ukazał się Przewodnik Szkoły Pionierów PFR, który zbiera najlepsze praktyki wypracowane przez uczestników i ekspertów prowadzących warsztaty w ramach trzeciej edycji programu edukacyjno-inkubacyjnego Szkoła Pionierów PFR. Miała przyjemność przygotować do niego artykuł poświęcony weryfikacji pomysłu na biznes. Raport dostępny jest pod adresem: https://pfrsa.pl/jak-budujemy-startupy

„Metoda czarnej skrzynki”

Ta książka jest doskonałym uzupełnieniem „Lean Startup” Erica Riesa. Może powinna być nawet czytana przed nią i traktowana, jako prequel, bo przygotowuje i wprowadza w samą esencję lean startup, czyli eksperymentowanie. Jest o tym: jak bardzo nie lubimy popełniać błędów (nie zawsze słusznie),  przyznawać się do nich (co najczęściej działa jednak na naszą niekorzyść, mimo,… Czytaj dalej „Metoda czarnej skrzynki”

„Gdy regułą jest brak reguł”

wyobraź sobie, że firma, którą budujesz lub w której pracujesz nie ma polityki urlopowej (każdy decyduje ile dni czy tygodni urlopu wykorzysta), ani polityki zatwierdzania wydatków służbowych. gdzie pracownik podejmuje i zatwierdza swoje decyzje i zarabia najwięcej, ile płaci się na rynku osobom zatrudnionym na takim stanowisku.  brzmi, jak utopia? bajka? przedszkole? „no tak, w… Czytaj dalej „Gdy regułą jest brak reguł”