O mnie

Od 2007 roku roku zajmuję się biznesem w świecie nowych technologii i nowymi technologiami w biznesie. Swoją przygodę z IT rozpoczęłam jako project manager, który uczył się budować cyfrowe produkty i internetowe społeczności. Od tego czasu na swojej zawodowej drodze spotkałam setki startupów i dziesiątki dużych organizacji. Tysiące ludzi, tak jak ja, zafascynowanych światem nowych technologii, innowacji, startupów, z którymi miałam okazję współpracować.

Buduję i łączę.

Inkubatory, akceleratory, społeczności oraz płaszczyzny współpracy większych organizacji ze startupami.

Współtworzyłam i prowadziłam Startup School – jeden w pierwszych w Polsce inkubatorów dla startupów.

W kampusie innowacji Startberry wspierałam społeczności skupione wokół innowacji i nowych technologii zapewniając im przestrzeń oraz okazję do wymiany wiedzy, doświadczenia oraz współpracy z dużymi organizacji.

Współpracuję z dużymi firmami i organizacjami publicznymi chcącymi działać ze startupami lub w bardziej startupowy i zwinny sposób. Pomagam im budować własne startupy, inkubatory, akceleratory lub programy wewnętrznej przedsiębiorczości. Wspieram je również w organizacji wydarzeń w obszarze innowacji, hackathonów, sesji ze startupami oraz warsztatów projektowania usług i produktów.

Dzielę się wiedzą i doświadczeniem.

Szkolę i edukuję:

  • Startupy – przede wszystkim w tym, jak tworzyć bardziej innowacyjne produkty,
  • Duże organizacje – jak współpracować ze startupami i działać, jak startupy i wyposażyć swoich pracowników w wiedzę i narzędzia innowatorów oraz pobudzić w nich przedsiębiorczość w ramach warsztatów lub programów korporacyjnych.

Mam za sobą kilka tysięcy godzin szkoleniowych i warsztatowych poświęconych innowacji, przedsiębiorczości, lean startup, budowaniu modeli biznesowych i customer development. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się również w ramach mentoringu startupów w programach akceleracyjnych.

Dzięki współpracy EY oraz PFR miałam przyjemność stworzyć kurs „Lean Canvas – stwórz swój pierwszy model biznesowy”. Został on opracowany z myślą o osobach, które mają pomysł na biznes i chcą założyć własną firmę. Omówione w nim treści pomogą początkującemu przedsiębiorcy w ocenie przydatności jego pomysłu, jego udoskonaleniu, a także dostarczą mu wiedzy niezbędnej do samodzielnego korzystania z narzędzia Lean Canvas. Kurs jest dostępny bezpłatnie i zachęcam do zapoznania się z nim. Przejście całego kursu zajmie ci mniej niż 3 godziny.

Mój profil na LinkedIn.

Wybrane współprace:

Dla Lafarge przygotowałam i przeprowadziłam Design Sprint, którego celem było stworzenie prototypu platformy oferującej brakujące ogniwo pomiędzy dzisiejszymi portalami do generowania leadów z materiałami budowlanymi a potrzebami biznesowymi hurtowych dystrybutorów i wykonawców. Dzięki temu zespół był w stanie zweryfikować zdefiniowany przez siebie problem bezpośrednio z klientami oraz zaprojektować i przetestować makiety zaprojektowanego rozwiązania. Design Sprint wraz z poprzedzającą je fazą odkrywczą zajął 3 tygodnie – zmieniając podejście do tego etapu w budowaniu produktów cyfrowych zespół skrócił do o 3 miesiące czas = o 70%”

W ramach współpracy z firmą OBI współtworzyłam i współprowadziłam program szkoleniowo-doradczy, którego celem budowanie kompetencji wspierających innowacyjność, zarządzanie zmianą, eksperymentowanie oraz proaktywną postawę w zespole.

Współpracuję z EY od 2018 roku. W jej zakres wchodzi m.in. wsparcie CIO EY Polska w budowie korporacyjnego programu przedsiębiorczości dla pracowników EY opartego o metodykę Lean Startup wraz z harmonogramem, planem warsztatów i narzędziownikiem oraz ogólnofirmowe warsztaty i szkolenia podnoszące kompetencje z zakresu innowacyjnych modeli biznesowych, eksperymentowania, tworzenia propozycji wartości oraz 32-godzinny cykl szkoleniowy „Innovation Journey”.

Akademia Menadżera Innowacji to kilkumiesięczny program szkoleniowo-doradczy kierowany do kadry zarządzającej firm. Jego celem jest wyposażenie menadżerów i pracowników kluczowych dla procesu zarządzania innowacjami w przedsiębiorstwie w kompetencje niezbędne do zarządzania procesem zmian, który prowadzi do wdrażania innowacji oraz wzmocnienie umiejętności zarządzania procesem innowacyjnym przez menadżerów polskich przedsiębiorstw, a także generowanie innowacji przez pracowników przedsiębiorstw. W edycji 2019 roku, 2020 oraz 2021 roku prowadziłam cykl warsztatów dotyczący budowy innowacyjnych modeli biznesowych przy użyciu Business Model Canvas. W ramach ścieżki doradczej współpracowałam z firmami wspierając je w budowanie strategii innowacji oraz jej operacjonalizacji.

Od 2020 roku, jako wykładowca gościnny, prowadzę zajęcia „Budowanie zespołów i zarządzanie projektami” oraz „Oblicza innowacji”.

Dzięki współpracy EY oraz Polskiego Funduszu Rozwoju miałam przyjemność w 2019 roku stworzyć, w ramach platformy startup.pfr.pl kurs „Lean Canvas – stwórz swój pierwszy model biznesowy”. Został on opracowany z myślą o osobach, które mają pomysł na biznes i chcą założyć własną firmę. Omówione w nim treści pomogą początkującemu przedsiębiorcy w ocenie przydatności jego pomysłu, jego udoskonaleniu, a także dostarczą mu wiedzy niezbędnej do samodzielnego korzystania z narzędzia Lean Canvas.

Chivas Venture to globalna platforma wspierająca przedsiębiorców, którzy rozwiązują największe problemy społeczne i środowiskowe na świecie. Każdego roku marka przeznacza milion dolarów dla najlepszych startupów społecznych. W ramach dwóch edycji prowadziłam warsztaty z Business Model Canvas oraz Value Proposition Canvas dla półfinalistów polskiej edycji.

Startberry to program akceleracyjny oraz kampus innowacji. Inicjatywa powstała dzięki współpracy polskiej firmy technologiczno-projektowej Senfino, Microsoft oraz EY. Moją rolą w projekcie, jako Community Managera, było angażowanie i wspieranie społeczności technologicznej, zapewnienie im przestrzeni oraz okazji do wymiany wiedzy, doświadczenia oraz współpracy z dużymi organizacji. Współpracując z dużymi firmami i organizacjami publicznymi wspierałam ich w organizacji wydarzeń w obszarze innowacji, hackathonów oraz warsztatów projektowania usług i produktów.

Startup School to pierwszy w Polsce inkubator dla startupów, który powstał w 2009 roku z inicjatywy seryjnego przedsiębiorcy internetowego Rafała Agnieszczaka. Jego celem było wsparcie początkujących przedsiębiorców w budowie i rozwoju ich startupów. Uczestniczy otrzymywali wsparcie związane z tworzeniem zespołu, działaniami strategicznymi i operacyjnymi zespołu, prowadzeniem firmy, dotyczące kwestii prawnych, księgowych i finansowych. W trakcie warsztatów uczestnicy brali również udział w szkoleniach oraz indywidualnych spotkaniach z mentorami. Z tym projektem jestem związana od początku jego istnienia, najpierw jako project manager koordynujący projekt oraz wspierający startupy, a po powołaniu Fundacji Startup School, jako Prezes Zarządu.

Dla portalu Pizzaportal.pl zorganizowałam maraton programowania hackathon (HackPizza), którego celem było zbudowanie przez zespoły biorące udział w 3-dniowym wydarzeniu aplikacji wpierających lub stanowiących usługi komplementarne do platformy Pizzaportal.

Huge Thing to jeden z najdłużej działających w Polsce operatorów programów wspierających rozwój startupów. Od 5 edycji programu moja współpraca polega na wsparciu startupów w roli tutorki (mentorki prowadzącej).

Fundacja PlugIn to międzynarodowa społeczność łącząca i wspierająca polską diasporę innowacyjną na całym świecie. Od 2018 roku jestem członkiem Rady Fundacji.

Startup Weekend to cykliczna, międzynarodowa impreza przeznaczona dla otwartych, kreatywnych oraz przedsiębiorczych ludzi. Ten 3-dniowy event, trwający bez przerwy, polega na skompletowaniu zespołu, który w ciągu 54 godzin przygotuje fundamenty startupu, prototyp usługi, narzędzia, czy serwisu. Ideą jest wspólna praca zespołów składających się ze specjalistów różnych dziedzin: programowania, marketingu oraz grafiki. Mentorowałam zespoły podczas krakowskich, wrocławskich, poznańskich i warszawskich hackatonów. W Warszawie prowadziłam również warsztaty z Business Model Canvas oraz współorganizowałam dwie edycje wydarzenia.

Szkoła Pionierów PFR to intensywny międzynarodowy program edukacyjny dla początkujących polskich przedsiębiorców technologicznych i wizjonerów. W edycjach 2018 i 2019 uczyłam uczestników programu, jak budować model biznesowy przy użyciu Business Model Canvas lub Lean Canvas.

Od 2019 roku, jako wykładowca gościnny, prowadzę warsztaty dla uczestników międzynarodowego programu „Certificate in Business for Engineers” poświęcone technologii i transformacji cyfrowej.

Reaktor X to międzynarodowy program akceleracyjny dla początkujących przedsiębiorców budujących startupy technologiczne. Uczę uczestników programu, jak budować model biznesowy przy użyciu Lean Canvas od edycji w 2017 roku.

Koduj dla Polski to społeczność poszukująca i budująca rozwiązania technologiczne społecznych wyzwań. W ramach tej inicjatywy byłam lokalną koordynatorką warszawskiej drużyny – do moich zadań należało aktywowanie społeczności oraz wsparcie jej w zakresie kontaktu z samorządami i spółkami miejskimi.

Z Krakowskim Parkiem Technologicznym współpracuję od kilku lat, najczęściej w ramach 6-miesięcznego programu akceleracyjnego KPT ScaleUp, gdzie pomagam startupom jako mentorka lub trenerka Lean Canvas.

Łódź Design Festival to coroczne wydarzenie będące zbiorem wystaw kuratorskich tworzonych w odniesieniu do corocznego hasła przewodniego, prezentuje różne spojrzenia na projektowanie. Częścią festiwalu jest również BiznesUp!design made in Poland – konkurs dla młodych projektantów, którzy poza szansą na wygraną finansową otrzymują wsparcie szkoleniowo-doradcze związane w przygotowaniem biznes planów, działaniami marketingowymi, prowadzeniem firmy czy prezentacją przed inwestorami. Celem prowadzonych przeze mnie warsztatów, prowadzonych w 2018 roku, było przygotowanie projektantów do prezentacji przed potencjalnymi dystrybutorami ich produktów/ partnerami handlowymi.

Program mentoringowy PFR skierowany do startupów i młodych firm chcących rozwijać swoje kompetencje biznesowe. Wspieram startupy w obszarze rozwoju biznesu.